Stránky edalnice.cz jsou vytvořeny s ohledem na přístupnost a bezbariérovost webu.

Stránky jsou vytvořeny tak, aby splňovaly všechny důležité zásady přístupnosti podle zákona č. 99/2019 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

Uveřejňované informace jsou publikovány s využitím značkovacího jazyka HTML5, vzhled je formátován s využitím stylového předpisu CSS.

Pro zobrazení dokumentů ve formátu PDF je třeba mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení na internetových stránkách společnosti Adobe.

Na webovém portálu není splněno pravidlo přístupnosti č. 3 požadující umožnění plného použití webového portálu s možností deaktivace JavaScript z důvodu externích programových rozhraní, která JavaScript pro jejich funkčnost vyžadují – jedná se zejména o platební bránu využívanou při úhradě platební kartou přes e-shop.

Uživatel může alternativně využít fyzická obchodní místa České pošty a čerpacích stanic ČEPRO (EuroOil) uvedená zde nebo distribuční kanály uvedené v sekci Jak ji koupit tohoto webového portálu.

Doporučená konfigurace pro používání webu edalnice.cz

Minimální nároky na hardware

Minimální nároky na hardware splňuje běžný kancelářský počítač nebo notebook s připojením k internetu.

Minimální internetové připojení

Doporučuje se alespoň ADSL připojení s rychlostí 1 024/256 kb/s.

Optimálního zobrazení dosáhnete na webových prohlížečích

  • prohlížeče založené na technologii Chromium (jádro Blink), podporovaných je 25 verzí zpětně od aktuálně stabilní verze dle historie verzí zde
  • prohlížeče založené na technologii Mozilla (jádro Gecko), podporovaných je 30 verzí zpětně od aktuálně stabilní verze dle historie verzí zde
  • prohlížeč Safari a odvozené (jádro WebKit), podporované jsou 3 verze zpětně od aktuálně stabilní verze dle historie verzí zde
  • prohlížeč Microsoft Edge založený na jádru Chromium, podporovaných je 20 verzí zpětně od aktuálně stabilní verze dle historie verzí zde

U neuvedených kombinací webových prohlížečů nelze garantovat plnou podporu.

Bezpečnost

Web edalnice.cz jako internetová aplikace používá zabezpečené spojení prostřednictvím bezpečnostního certifikátu vydaného certifikační autoritou GeoTrust.