V e-shopu nebo v síti obchodních míst

Řidiči budou mít možnost koupit si elektronickou dálniční známku v e-shopu jen pomocí několika kliknutí, a to doslova odkudkoliv. Stejně snadno, s pomocí obsluhy, bude možné si elektronickou dálniční známku pořídit v síti obchodních míst nebo prostřednictvím samoobslužného kiosku.

Jak postupovat v e-shopu

Nejjednodušší způsob, jak si půjde elektronickou dálniční známku koupit, bude prostřednictvím e-shopu. Ten bude dostupný jak z počítače, tak z chytrého telefonu.

 1. 1 Vyberete si druh elektronické dálniční známky (na rok, 30 dní, 10 dní).
 2. 2 Zadáte SPZ a zemi registrace vozidla.
 3. 3 Vyberete počátek platnosti elektronické dálniční známky.
 4. 4 Případně uplatníte nárok na eko cenu (vozidla s pohonem na zemní plyn nebo biometan)
 5. 5 Zaplatíte (potvrzení pošleme do e-mailu) a můžete vyrazit.
pc_edit

Co když potřebujete více elektronických dálničních známek najednou?

Stačí, když po vyplnění údajů pro první kupovanou elektronickou dálniční známku v e-shopu kliknete na tlačítko „Přidat další vozidlo“. Objeví se stejný formulář pro další vozidlo. Takto můžete přidat libovolné množství vozů. Nakonec zaplatíte za všechny elektronické dálniční známky jedinou platbou.

Jednoduše i pro majitele firem či správce firemních flotil?

Pokud jste vlastník většího množství vozidel nebo správce firemní flotily, máme jednoduché řešení i pro vás. Stačí, když všechny SPZ nakopírujete do našeho systému. V posledním kroku zaplatíte za elektronické dálniční známky v rámci jediné platby kartou, případně bankovním převodem.

Elektronickou dálniční známku bude možné koupit i na obchodních místech

 1. 1 Pokud nechcete kupovat elektronickou dálniční známku v e-shopu, budete si k nákupu moci vybrat jedno z obchodních míst.
 2. 2 Stačí, když obsluze nadiktujete potřebné údaje (druh elektronické dálniční známky, stát registrace vozidla, SPZ, počátek platnosti, případně nárok na eko cenu).
 3. 3 Zaplatíte, dostanete potvrzení a můžete vyrazit.
samolepka

Nákup v samoobslužném kiosku

Nákup v samoobslužném kiosku v sobě kombinuje možnost nákupu v e-shopu, ale zároveň na obchodním místě. Samoobslužné kiosky budou umístěné zejména v příhraničních oblastech před vjezdem na zpoplatněný úsek dálnice a za elektronickou dálniční známku v nich bude možné platit pouze bezhotovostně.

 1. 1 Zvolíte si jazyk, ve kterém chcete nákup provést.
 2. 2 Vyberete si druh elektronické dálniční známky (na rok, 30 dní, 10 dní).
 3. 3 Zadáte SPZ a zemi registrace vozidla.
 4. 4 Vyberete začátek platnosti elektronické dálniční známky.
 5. 5 Případně uplatníte nárok na eko cenu (vozidla na zemní plyn nebo biometan).
 6. 6 Zaplatíte a můžete vyrazit.

Co je dobré vědět při nákupu elektronické dálniční známky

 1. 1 Pokud jste si koupili elektronickou dálniční známku na obchodním místě a až po zaplacení zjistili, že jste některý z údajů vyplnili chybně, nepanikařte! Do 15 minut můžete špatně zadané údaje přímo na daném obchodním místě změnit.
 2. 2 Nakupte hned, jeďte později. U všech tří druhů elektronických dálničních známek si můžete odložit jejich platnost až o tři měsíce.
 3. 3 Pokud při nákupu v e-shopu zadáte svůj e-mail nebo telefon, přijde vám SMS či e-mail s upozorněním na končící platnost elektronické dálniční známky. Při nákupu na fyzickém obchodním místě lze později s využitím QR kódu nastavit zasílání upozornění na končící platnost.

Buďte s námi v kontaktu na sociálních sítích